MENU

About Us

Bushee

I am Buşra Çam (Bushe).27 year old girl graduated from drama and fashion lover. I live in Istanbul/Turkey.I love animals,nature and everywhere green. My style and the backround of my blog have got the same aim; according to me style is not something which is changing,is something which is improving. Keep going after the fascinating design which is able to keep up with the change and the life

All together… Stay tuned!

Ben Buşra Çam(Bushe). 27 yaşında tiyatro mezunu bir moda severim. İstanbul’da yaşıyorum. Hayvanları, doğayı, denizi, yeşil olan her yeri seviyorum. Kendi tarzımın ve bu blogun arkasında olan şey temel olarak aynı; bana göre stil; değişen değil gelişen, kitlesel değil bireysel bir şeydir ve moda sadece stilin gelişimine hizmet eder.

Karakterli,aynı zamanda eğlenceli olan, hayata ve değişime ayak uydurabilen tasarımın peşinden kendimizi daima yenileyerek gidelim.

Hep birlikte.. Hatta kalın..

 

Pelin

This is Pelin. I am a photographer who had graduated from psychology and was born in 1982. I live in Istanbul.I love cats , tea times ,any place nearby the sea and people. I have set my photography style on the basis of creating which does not actually exist because I always tried to reflect what I sea, instead of what others do. Everyone has a dream world and photography is the biggest and eternal source which I use to create my own.

Ben Pelin. 1982 doğumlu, psikoloji mezunu bir fotoğrafçıyım. İstanbul’da yaşıyorum. Kedileri, çay saatlerini, deniz olan her yeri ve insanları seviyorum. Fotoğraf tarzımı gerçekte olmayanı yaratmak temeline oturttum çünkü ben başkalarının görebileceğini değil kendi gördüğümü yansıtmak istedim hep. Herkesin kendi masal dünyası vardır, fotoğraf da benim kendi dünyamı yaratmak için kullandığım en büyük, en sonsuz kaynağım.

 

on Kasım 27 | by

Comments are closed.